Заняття 2.
Миття равликів
Close
У вас є які-небудь питання? Зв'яжіться з нами!
Я погоджуюсь з Умовами надання послуг
Важливий етап
Дуже важливо гарно вимити зібраного равлика перед початком процесу сушки та зберіганням. Після збору ще в середньому 3 дні равлики можуть випорожнятися. І для того, щоб зберігати чистий, придатний до продажу продукт, його треба гарно вимити. Тож на миття равликів слід звернути велику увагу.
Мити можна або на вулиці у спеціально підготованому павільйоні, або у приміщенні маточника. Якщо миття буде відбуватися у павільйоні, у нього має бути навіс від дощу, бетонна підлога, стоки для води та каналізація.
Миття відбувається водою, температура якої має бути 20-22°C. 1 порцію равликів миють на столах-стелажах двічі на день 3 дні. В цей час шлунок равлика має повністю випорожнитися. Проте буває, що цього часу йому мало, тоді сітку з равликами треба помити ще раз чи два. Коли під сіткою на столі під час миття чисто, можна відправляти равликів на сортування.
Процес миття відбувається так
Сітки з равликами поміщаються на стелажі та поливаються зверху водою. Сітки при цьому слід ворушити, перевертати. Випорожнення равликів та земля з поля, яка буває на мушлях після збору, у процесі миття падають на підлогу і стікають у каналізацію. Для миття слід підвести до приміщення чи павільйону воду, яка через шланги та садові пістолети на їх кінцях ллється на равликів. Вода підігрівається до потрібної температури котлом чи бойлером.

У середньому за 1 годину праці 1 людина може помити до 100 кг равликів (33 сітки).