Заняття 4.
Організація поливу
Close
У вас є які-небудь питання? Зв'яжіться з нами!
Я погоджуюсь з Умовами надання послуг
Щоденний Полив
Полив надзвичайно важливий для всього процесу вирощування равлика. Адже ці тварини люблять вологу, поливати їх треба щодня. Найкраще зробити автоматизований полив, вода повинна литися на щити зверху з висоти близько 2 м від землі. Важливо: полив повинен бути помірним, щоб вода не заливала равлика, і він не тонув в калюжах. Адже равлик плавати не вміє. Форсунка повинна видавати 30 л води за годину. Обов'язково використовувати питну воду, яка не містить хлор та шкідливі домішки.
Технологія Поливу
Поливати равликів треба ввечері, після годування. Рекомендована потужність поливу розраховується, виходячи з показника 25 куб/га/год.
Обов'язково для безперебійного поливу слід зробити штучне озеро або басейн (резервуар з водою). Воно повинне забезпечити ферму водою з розрахунку 25 кубів на 1 гектар поля, або 2,5 куба на 10 соток. Якщо ферма невелика, і води треба до 10 кубів, рекомендуємо ставити пластмасові резервуари для води, для великої ферми – копати штучні басейни. Вони копаються і встеляються згідно з технологіями штучних озер. Якщо встеляти басейн монтаж-плівкою ПВХ, це забезпечує гарантію експлуатації впродовж 3-5 років. Це дешевший варіант. Гарантію експлуатації в 50 років забезпечує технологія, за якою басейн встеляється каучуком. Але вона набагато дорожча. На нашій фермі ми використовували саме каучук.
Важливо розумно використовувати воду: не включати полив під час та після дощу.