Заняття 3.
Організація секторів та розміщення щитів на полі
Close
У вас є які-небудь питання? Зв'яжіться з нами!
Я погоджуюсь з Умовами надання послуг
Організовуємо Простір
Перед виселенням малька на поле важливо правильно організувати простір, на якому будуть рости равлики. Після того, як землю вирівняли фрезою та засіяли на ній перко, слід подбати про огорожу поля та розбивку його на сектори.
Поле повинне мати огорожу з агротканини або спеціальної сітки. Сітка чи тканина повинні бути щільними, щоб маленькі равлики не пролазили у їхні отвори. Висота цієї огорожі над землею – 70 см. Важливо – огорожа повинна бути вкопана в землю на глибину 30 см. Вона буде слугувати бар'єром для равликів, щоб вони не розповзалися з поля. Крім того, по периметру поля повинен бути встановлений паркан. Його глибина в землю – 40-50 см, фундамент – 10 см. Це – захист від гризунів.
Наступний Етап
Наступний етап – поділ поля на сектори. Це робиться для того, щоб годувати та доглядати за равликами було зручніше і простіше. Поле треба поділити на рівні сектори. Зручно, щоб їх була парна кількість.
По периметру секторів слід зробити додатковий бар'єр для равликів, який буде перешкоджати їх розповзанню. Це може бути сольовий бар'єр або ж спеціальний електропастух. Равлики бояться і солі, і електронапруги, тому не будуть розповзатися між секторами
Підтримування Чистоти
Важливо підтримувати поле в чистоті: полоти рослини на стежках, вчасно прибирати залишки корму. Все це необхідно робити для того, щоб равлик не плутався у зайвих рослинах (тоді працівники можуть його не помітити та просто роздавити), не тікав по них з поля, не хворів (коли корм змішується з водою і закисає, він створює сприятливе середовище для розвитку бактерій).
Щоб відгодівля та вирощування равликів на полі були максимально продуктивними, їм треба підготувати місця для годування та укриття від вітру, сонця. Це спеціальні щити. Вони повинні відповідати таким вимогам:
вироблені з дерева листових порід: бука, ольхи, липи, берези, граба, ясена;
мати розмір 0,8 м/1,2 м (0,96 м2);
встановлюватися з нахилом до землі (одна сторона щита на землі, інша – вище на 20-30 см).
Підготовка Щиту
На 1 щиті розміщується 800-1200 равликів. Щити мають вкривати не менше 40, в ідеалі 50% площі поля. У секторах щити розміщені один за одним, рядами, за таким принципом: 2 щити у ряді поруч, відстань між ними 60 см, потім доріжка, по якій будуть ходити працівники, потім знову 2 щити поруч, і так до кінця ряду. Відстань між цими парами щитів у ряді – 1,2 м, при цьому ширина доріжок у секторі – 60 см, решта – площа під перко. Відстань між рядами щитів – 30 см. Ширина доріжок між секторами – 4 м.
Щити як захист та годівничка
Під щитом равлик знайде собі укриття вдень: від вітру та сонця. Тож щити варто встановити таким чином, щоб вітер віяв на них з похилого боку (коли одна частина щита в землі, внизу, а інша – на 30-см кілках). Ідеально, якщо і вітер, і найбільш палюче сонце на полі з одного боку, тоді равлик під щитом знайде надійний захист від обох цих проблем. Якщо ж доводиться обирати, треба знати: від вітру равлик більше страждає, ніж від сонця. Тож щити мусять захищати найбільше саме від вітру.
Щити – це не лише захист, а ще й годівнички равликів. Саме на них рівними порціями насипають корм. Кількість щитів на 1 га – 3864 шт.