Заняття 7.
Збір ікри
Close
У вас є які-небудь питання? Зв'яжіться з нами!
Я погоджуюсь з Умовами надання послуг
Інкубація
Період інкубації починається із процесу збору ікри равликів. Контейнери з ікрою слід зібрати у підготовлену робочу зону, де працівники будуть відділяти ікру від торф'яної суміші. На 1 т репродуктора треба залучити приблизно 3-4 працівники для організації даного процесу. Дуже важливо дотримуватися умов стерильності в процесі відбору ікри. Вимоги до зовнішнього вигляду працівника під час збору ікри мають бути такими:
Атрибути Збору Ікри
Халат змінний
Шапочки одноразові
Рукавички одноразові
Змінне взуття
Руки у приміщенні завжди ретельно вимиті
Робочий день починається зі збору контейнерів з ікрою.
Приміщення, виділене для збору ікри, має бути світлим і чистим.
Обладнання Приміщення
1. столи вздовж стін;
2. раковина;
3. знаряддя праці – ложечки плоскі пластмасові, щіточки з білячого хвоста, контейнери/термобокси, таці.
4. електронні ваги.
Процес збору ікри
З контейнера знімається верхній шар торф'яної суміші та висипається у відро. Цей торф повторно використовуватися вже не буде. Далі вміст контейнера слід обережно висипати на тацю. Після цього за допомогою кісточок з білячого хвоста та пластикової ложки у нові бокси викладається ікра. Ікру слід обережно відділяти від землі і цілим коконом переносити в прозорий великий лоток чи термобокс. Лоток має стояти на електронних вагах з насипаним новим кислотним торфом (кислотність 2-4 рН) або вермикулітом (можна ще кокосовою стружкою), щоб правильно вимірювати кількість малька, який буде у майбутньому виселятися на поле. Торфу у лотку повинно бути 1 см, кокони з ікрою викладаються зверху на нього. Ваги треба щоразу обнуляти (тарувати), тобто віднімати вагу тари з торфом. Термобокс заповнюємо коконами з ікрою, слідкуючи за тим, щоб вони не торкалися одне одного (інакше це може спровокувати загнивання ікри).


Внутрішню кришку термобокса збризнути водою. Після цього необхідно закрити термобокс, підписати дату та поставити його в інкубатор. Тепер треба очікувати на вилуплення малька.
Розрахунок
Щоб виростити 1т равлика (1000 кг) потрібно приблизно 140 тисяч особин малька, що складає 1400 коконів або 4,2 кг малька.