Заняття 6.
Відкладання ікри
Close
У вас є які-небудь питання? Зв'яжіться з нами!
Я погоджуюсь з Умовами надання послуг
Період Відкладання Ікри
Період відкладання ікри може тривати до квітня і навіть травня. Це доволі трудомісткий процес, який вимагає сумлінної праці персоналу впродовж 6-8 годин на день. У якості контейнерів з торфом можна використовувати місткості для черешень. Краще і набагато зручніше в роботі, щоб вони були прозорі.

Треба спостерігати за поведінкою равликів: тих, які не зарилися у торф, а просто сидять на ньому зверху, слід обережно зняти й віднести назад на стелаж, щоб вони продовжували процес спарювання.
Важлива деталь
Контейнери із закопаними у торф равликами, які відкладають там ікру, треба поставити у приготовані для цього ящики (підійдуть такі, як для курчат з кришкою) і залишити у спеціальному приміщенні (відстійнику) на 2 доби, оскільки равлик може нестися ікрою до двох діб.
Відстійник
Відстійник може бути не окремим приміщенням, а просто відведеним для цього місцем у маточнику. Вимоги до основних параметрів температури та вологості маточника та відстійника ідентичні. Ящики з равликами, які несуть ікру, ставляться один на одного. Це не лише економить місце, а й запобігає розповзанню равликів з ящика після завершення процесу відкладання ікри. У цей період равлика не треба годувати й взагалі якось чіпати. Він зайнятий одним – несе ікру. Важливо лише розуміти, що під час несення ікри для нього не повинно бути різкої зміни середовища.
Продовжуємо спостерігати
Далі продовжуємо спостерігати за поведінкою равликів: коли їхня абсолютна більшість виповзе на поверхню контейнера із торфом, це буде означати, що вони вже відклали ікру. Тому їх повертаємо на окремо виділений стелаж для відгодівлі та подальшого спарювання. За цими равликами слід встановити посилений догляд, оскільки вони вже знесилені попереднім несенням ікри. Один равлик може відкладати ікру від 1 до 5 раз. В загальному стаді равликів залишаються сильніші особини, які швидше рухаються та харчуються. Контейнери з ікрою переносимо у приміщення для її відбору.
Завершення Процессу
Після завершення процесу відкладання ікри равлики дуже сильно втрачають вагу (до половини маси тіла) та схильні до смерті. Десь ¾ від усього маточного стада помирає після того, як тричі відклали ікру. За один раз один равлик із маточного стада може відкласти один кокон ікри, в якому може бути від 80 до 120 яєць Muller (близько 80 великих яєць чи близько 120 дрібних). Важить 1 кокон в середньому 3 грами. Важливо – якщо ікри суттєво менше або значно більше, значить існують помилки в організації всього процесу або ж у підрахунках. На це слід звернути увагу