Заняття 5.
Спарювання равликів
Close
У вас є які-небудь питання? Зв'яжіться з нами!
Я погоджуюсь з Умовами надання послуг
Стать Равликів
Равлики – це гермафродити, які мають статеві органи як самців, так і самок. Перед тим, як відкладати яйця, вони мають обмінятися генетичним матеріалом з іншим равликом. Саме цим вони і займаються на екранах стелажів у маточнику після пробудження. Спарювання розпочинається через 2-3 тижні після пробудження.

Після нього равлик вже починає відкладати ікру, з якої й вилупиться пізніше мальок (молодняк).
Період Спарювання
У період спарювання важливо, щоб на стелажах були контейнери з торфом, куди равлики будуть зариватися для відкладання ікри. Ці контейнери можуть бути, наприклад, прозорими горщиками для черешень. На 8-10 см вони повинні бути заповнені сумішшю торфу, митого піску та харчової крейди: співвідношення 60/30/10%. Слід розуміти: пісок та крейда прямої користі не мають, але ними допускається розвести торф, щоб зекономити кошти. Можна використовувати одеський, поліський або луцький глибинний торф. На упаковці з торфом обов'язково має бути вказано, що він продезінфікований. Це важливо, тому що основна частина сальмонели (глистів) потрапляє до равлика саме із землі чи торфу. Через цих паразитів може початися масовий мор равликів у майбутньому.
Кислотність
Рівень рН торфу (кислотність) має бути 5,5-7. Ця суміш повинна бути вологою, але і сипучою, щоб равлики могли без проблем робити в ній гніздо і відкладати ікру. Кислотність в торфі потрібна, щоб равлик після відкладання ікри не затримувався в ньому, а вилазив на поверхню контейнерів. Абсолютно не підходить для парування равликів та відкладання ікри сухий, важкий та глинистий ґрунт. Тож до торфу додається вода, щоб зволожити його.

На 1 тону репродуктора необхідно 2т торфу та 400 кг крейди та піску.

На наступний день після розставляння контейнерів з торфом можемо спостерігати, що частина равликів вже зарилася в контейнер для відкладання ікри.