Заняття 3.
Вимоги до середовища маточника
Close
У вас є які-небудь питання? Зв'яжіться з нами!
Я погоджуюсь з Умовами надання послуг
Підлога
Бетонна стяжка з утепленням. Фінішний шар – топінг (по типу того, яка підлога у гіпермаркетах Метро, Епіцентр) або керамічна плитка. Важливо: підлога повинна мати стоки для води. Також вона не повинна бути слизькою, щоб співробітники не травмувалися в процесі роботи.
Стіни та стеля
Можливі такі варіанти:
– Сендвіч панелі (з металевим профілем).
– Металевий оцинкований профіль з пінопластом всередині (щільність 25).
– ПВХ вагонка, всередині пінопласт (щільність 25).
Столи (стелажі) для маточного стада ч.1
Повинні бути вироблені з дерева. Важливо, щоб вони були зручні в роботі: стіл повинен мати таку висоту, щоб доходив до рівня поясу (живота) робітника, це забезпечить вільний доступ до екранів (про них нижче) під час їхнього миття від посліду равлика. Велике значення має правильне обладнання стелажів. Вони повинні підійматися над підлогою на висоту 70-80 см, а також бути обладнані екранами, на яких будуть прикріплятися равлики у період спарювання. Висота цих екранів має бути 40-50 см, матеріал екранів – харчова плівка білого кольору. Важливо – екрани не повинні доторкатися до низу столу. Відстань між низом екрану та столом мусить бути до 4 см. Це робиться для того, щоб випорожнення равликів не затримувалися на плівці знизу, і їх було легше прибирати зі столу.

Столи (стелажі) для маточного стада ч.2
По периметру столу слід зробити захисний бар'єр, щоб равлики не розповзалися. Це може бути або сольовий бар'єр, або електропастух. Якщо вибір падає на перший варіант, таблетовану сіль слід розкласти у підготованих для цього кабель-каналах по всьому периметру столу. Равлики бояться солі й не зможуть вилізти за бар'єр.
Електропастух – це ще один надійний метод запобігання розповзанню равликів зі стелажів. Для нього необхідний блок живлення на 12 Вольтів, на 3 або 5 Ампер, 2-3 кола перфострічки або оцинкована залізна стрічка. Одне коло замикається на плюс, інше на мінус, відстань між ними 0,5 см.
Вологість повітря
- з 19:00 до ранку – 90-100% (у цей проміжок часу равлик активний, їсть та розмножується);
- з ранку до 19:00 – 75-85% (у цей проміжок часу равлик спить).
Бажаного рівня вологості можна досягти за допомогою системи туманного поливу, або ж встановити у маточнику зволожувач та осушувач повітря.
Температура повітря (опалення)
- з 19:00 до ранку – 17-19°C;
- з ранку до 19:00 – 20-22°C.
Можна опалювати приміщення трьома способами:
– тепла підлога (діаметр труби 20 мм для промислових приміщень, 16 мм для інших будівель з кроком 15 см);
– промислові настінні електропанелі (які не сушать повітря) – ТЕРМОПЛАЗА 1,7 кВт;
– промисловий тепловентилятор стельовий (для швидкого нагріву та циркуляції повітря) Volkan.
Освітлення
Бажано, щоб було біле світло і рівномірне освітлення по всьому приміщенні. Стіни мають бути білого кольору. Це дозволить збільшити активність равликів під час спарювання та відкладання ікри.
Вода
Використовується для миття стелажів та додаткового зволоження. Оптимальна температура води повинна становити 20-22°C. У маточнику потрібно встановити бойлер для нагріву води та змішувач з електроконтролером. Це дозволить контролювати температуру води, яка подається.
Приблизний розхід води, який буде у період розмноження равлика, – 0,5 кубів/1т маточного стада на день.
Воду обов'язково треба здати на аналіз, щоб розуміти, чи придатна вона для використання на равликовій фермі. Ця умова є дуже важливою, тому що равлик дуже погано реагує на деякі параметри води, особливо на важкі метали. Тому якщо показники води виходять за межі норми, треба буде ставити систему фільтрації для пом'якшення води.
Необхідні параметри води
1. pH 6,5-8,5;
2. твердість до 10 ммоль/дм 3;
3. аміак до 5 мг N/ дм 3;
4. залізо 0,5 мг Fe/ дм 3;
5. нітрати до 10 мг N/ дм 3;
6. марганцю MU до 0,1 м / дм 3;
7. фториди до 0,3 мг F/ дм 3;
8. нітрити можуть бути знайдені;
9. важкі метали не можуть бути.
Каналізаційна система
Каналізаційний жолоб повинен мати штучний нахил у відстійну яму. Таких ям може бути декілька в одному приміщенні. В кожній ямі повинні стояти спеціальні насоси з ножами для фекалій. Ці ями мають бути з'єднанні між собою каналізаційною трубою 150-200 мм. Також повинна бути загальна стічна яма, щоб трактор міг відкачувати фекалії.
Вентиляція
У маточнику потрібно передбачити постійну притоково-витяжну вентиляційну систему. Вона за одну годину має повністю виконати 3-разовий цикл вентиляції. Також паралельно застосовуємо рекуператор.

Рекуператор повинен працювати приблизно 15-20 хв на годину.

Слід розуміти: щоб збільшити ефективність розмноження репродуктора, треба максимально автоматизувати всі процеси та параметри у маточнику.

Для цього бажано встановити в маточнику наступні датчики:
- рівня вологості повітря;
- опалення;
- вентиляції;
- освітлення.
Автоматизація процесів захистить від помилок, спричинених людським фактором. А також полегшить роботу персоналу і контроль керівництву.